Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara. Este posibil ca, in eventualitatea in care sunt actionat in instanta si pierd procesul contra unei firme de recuperat creeante, in cazul de fata de la un operator de telefonie mobila, sa fie executa silit adresa de buletin desi nu detin niciun bun pe numele meu si niciun venit?
In procedura de executare silita se valorifica bunuri din patrimoniul debitorului sau se instituie poprire pe veniturile realizate de catre acesta. Adresa din buletin nu este o proprietate, ci o mentiune cu privire la domiciliul posesorului actului de identitate ...
Am inteles, doar ca auzisem de la anumite persoane ca in momentul cand debitorul nu detine bunuri pe numele sau si e intretinut de un tert, in cazul de fata familia, iar adresa mea din buletin e aceeasi cu cea a familiei care detine deci bunuri si venituri, pot executa bunuri de la aceea adresa. Nu stiu daca m-am facut inteles.
ejneb00n, utilizator
v-ati facut din prima inteles, dvs nu intelegeti ca nu familia raspunde cu bunurile lor pentru datoriile dvs. Nu mai plecati urechea la oricine