Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratie 392 la firma cu regim derogatoriu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratie 392 la firma cu regim derogatoriu

am urmarit subiectul in forum ,dar tot nu-mi este clar:
depun sau nu depun declaratie 392 la o firma curegim derogatoriu??
de 2 ani depun numai bilant???:((:((
Logic nu ar trebui sa depuneti,daca are aprobat regimul derogatoriu.
trebuie doar decl.101 si bilant.
Dar in Romania orice e posibil..la unele administrati preia la ghiseu aceste declaratii,la altele figureaza inactive si nu le preia..deci..face-ti si vedeti daca va primeste..
legal fiind o declaratie informativa ar TREBUI altfel nu vad ROLUL unul depune altul nu , si daca ai activitate suspendata tot ai cheltuieli administrative legate de sediul social conform legii.
Regimul derogatoriu este ptr declaratiile fiscale, exceptand declaratia 101. Celelate sunt declaratii recapitulative si ptr acestea nu exista regim derogatoriu.
jade_0923, utilizator
Chiar daca beneficiati de regim derogatoriu,trebuie sa depuneti D 392B.
De la finante ARGES mi s-a spus ca trebuie sa depun decat D101 pe 0 ....
de unde stiti dvs ca se depune si 392???... va rog sa faceti trimitere la o lege ceva daca se poate...

mii de multumiri!