Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Inselaciune pe internet - okazii.ro
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Inselaciune pe internet - okazii.ro

Buna ziua,

Am comandat un lot de 80 casete audio de colectie de pe siteul de licitatii okazii.ro . Inainte de a comanda lotul, am intrebat utilizatorul daca sunt originale si mi-a raspuns ca da. La primirea coletului constat ca m-a mintit si ca toate sunt piratate. L-am contactat si o tine pe a lui , insistand ca sunt originale si ca nu accepta returnarea lor.

Pot face ceva sa imi recuperez banii ?

Va multumesc anticipat
Scrieti administratorilor de la okazii.ro in primul rand, daca nu ati facut-o deja.
Faceti plangere la politie si respectivul o sa fie acuzat pe langa inselaciune si de piraterie.