Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Sentinta proces inmatricularea autovehicolului fara ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Sentinta proces inmatricularea autovehicolului fara plata taxei de poluare

In cursul zilei de joi am avut procesul pentru inmatricularea masinii fara plata taxei de poluare...
Astazi am primit sentinta, aceasta fiind una favorabila, deci am castigat.

Prin acest mesaj nu vreau decat sa-i incurajez pe cei care doresc sa urmeze o astfel de procedura si sa le spun ca sunt sanse foarte, foarte mari de castig.Mai mult decat atat, va spun sincer ca din cati cunoscuti au demarat un asemenea proces, tot atatia l-au si castigat, deci se poate.
Am observat ca-n general instantele dau raspunsuri favorabile.

O seara frumoasa!
stati sa vedeti daca nu va fi atacata aceasta sentinta.
doberv a scris:

stati sa vedeti daca nu va fi atacata aceasta sentinta.
Da, aveti perfecta dreptate.E posibil si asta.In cat timp se poate ataca sentinta, 15 zile, nu?
Oricum, voi reveni cu mai multe detalii pe parcurs ce aflu ceva.

v-as fi recunoscător dacă aţi putea scana hotărârea să o vadă toată lumea, ca model Multumesc
sunt pe net o gramada de hotarari in acest sens.
important e modelul de actiune si nu hotararea.
cand ati facut procedura prealabila cu prefectura .... inainte de intrarea in vigoare a noii legi pe 13.01.2012?