avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Recuperare chirie spatiu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Recuperare chirie spatiu

Buna ziua,
doresc tuturor celor implicati in acest forum o primavara frumoasa si cu multe impliniri!
Am o rugaminte ,cum pot recupera o chirie si valoarea unei facturi Electrica de la un chirias,care a plecat din spatiul comercial,fara a achita aceste obligatii pe care le avea fata de proprietar?
multumesc:">
Cel mai recent răspuns: Adas Marius , Avocat 10:09, 1 Martie 2012
Chemandu-l in judecata, in conditiile in care nu reusiti pe cale amiabila.
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Martie 2012
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare pierderi cauzate de chiriasi T-BONE T-BONE Am inchiriat o garsoniera unui ins care nu a mai platit nici chiria de 2 luni, dar nici intretinerea. Omul m-a tot mintit, ba ca va depune banii in cont, ba sa ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract de inchiriere spatiu comercial CatalinaMaria CatalinaMaria Buna seara, Anul trecut am inchiriat un spatiu comercial pe o perioada de 5 ani de la o asociatie de proprietari, contract incheiat si semnat in urma ... (vezi toată discuția)
Atentie la acte si la buzunar ! MICOLIS MICOLIS O societate în curs de constituire, pe baza rezervării denumirii, închiriază un spaţiu comercial pt. punct de lucru. Se întocmeşte şi semnează un ... (vezi toată discuția)