Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termenul de comunicare a unei hotarari judecatoresti
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termenul de comunicare a unei hotarari judecatoresti

Buna ziua!La ultimul termen de judecata,mi s-a spus ca voi primi acasa hotararea judecatoreasca.As vrea sa intreb daca exista vre-un termen pentru comunicarea hotararii judecatoresti,si ,daca da, care este el?Va multumesc!
evolio a scris:

Termenul legal este de 30 de zile redactare si 5 zile comunicare, ....

In ce act normativ este prevazuta comunicarea in termen de 5 zile a hotararii judecatoresti?