Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contributii sociale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contributii sociale

Pt srl cu un angajat , declaratia pentru contributiile sociale care se face la 3 luni, se poate plati la 3 luni sau tb platit lunar?
Depunerea trimestriala a declaratiei consta in completarea si depunerea a cate unei declaratii pentru fiecare luna din trimestru. Declararea si plata impozitului pe veniturile din salarii si asimilate acestora si a contributiilor sociale obligatorii aferente se va face pana la data de 25 inclusiv a lunii urmatoare trimestrului.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Daca va incadrati la declarare la 3 luni si plata se face la 3 luni.

Conditii de declarare si plata la 3 luni

- numarul mediu de salariati de pana la 3 exclusiv
- venit total pana la 100.000 euro