Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Bilant intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Bilant intreprindere individuala

o Intreprindere Individuala trebuie sa depuna bilant pe anul trecut? daca da, pana la ce data?
Persoanele fizice care desfăşoară activităţi producătoare de venituri au obligaţia să conducă contabilitate simplificată, bazată pe regulile contabilităţii în partidă simplă, potrivit reglementărilor elaborate în acest sens. Aceste persoane întocmesc Registrul-jurnal de încasări şi plăţi şi Registrul-inventar (PFA, I Individuala, I familiala, Profesii libere, alte activitati pentru care se tine contabilitate).
Nu intocmiti situaţii financiare anuale (bilant),
multumesc mult