Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Aprobare primarie pentru amenajare teren?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Aprobare primarie pentru amenajare teren?

Am un teren viran, intre case. Pe el as vrea sa pun un container ca acelea de pe santiere. Pentru care am nevoie sa torn o platforma, pe care sa fie pozitionat. Aceasta s-ar numi lucrare de amenajare, probabil. Este nevoie de aprobarea primariei pentru aceasta? Deci trebuie sa scot certificat de urbanism si sa fac inscrierea in cartea funciara?
Va multumesc!
executarea unei platforme betonate se incadreaza in lucrarile pentru care este necesara obtinerea in prealabil a unei autorizatii de construire.
L.50/1991, art.3 litera h, arată că vă trebuie A.C dar fără documentaţie urbanism, ca pentru o casă.Un proiect, şoi ce actte mai solicită primăria.
Va multumesc mult!