Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie de constructie

Buna ziua, am o mare nelamurire doresc sa deschid un atelier service auto, si pentru a evita birocratia cu autorizatia de constructie plan si alte drumuri pierdute m-am gandit sa achizitionez 5 containere pentru ca acestea nu necesita autorizatie de construire si alte chestii (ele avand un proiect inclus) dar cautand am dat de aceeasi problema ...avand in vedere greutatea unei masini pe pardoseala containerului producatorii refuza sa imi ofere pardoseala ei pun la dispozitie doar restul containerelor ...asa ca ar urma ca eu sa torn o suprafata betonata pe care sa fie montate aceste containere si as vrea sa stiu daca pentru aceasta suprafata betonata imi trebuie proiect de la arhitect plan de urbanism primarie autorizatie de constructie si alte chestii ...sau ce alternativa legala as putea avea pentru a evita birocratia? platforma betonata ar putea sa nu fie cu fundatie ? sa fie ceva gen ca la parcari ? ce pot sa fac astept raspunsul dumneavoastra
Pentru ce doriti dvs. va trebuie certificat de urbanism, proiect si autorizatie de construire.
Birocratia pe care o invocati cu privire la eliberarea autorizatiei de construire este nimic in comparatie cu ce va asteapta ulterior construirii si anterior deschiderii atelierului auto.