avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... valabilitate carte indentitate si iesirea din tara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

valabilitate carte indentitate si iesirea din tara

Am o nelamurire..trebuie sa plec din tara iar buletinul mi se expira in 2 luni. Am citit pe un forum ca
Orice act cu care treci granita, indiferent ca este pasaport sau CI, trebuie sa fie valabil inca 6 lui de la data iesirii din tara
..mai este valabila aceasta "lege"? Multumesc
Cel mai recent răspuns: anabcc , utilizator 13:01, 5 Martie 2012
Multumesc mult. Sa inteleg ca nu e valabila acea lege de mai sus
Dupa cum ati observat, nu este nicio lege mai sus :)
E valabil raspunsul lui gi_jane2.
Perfect, va multumesc inca o data =D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deplasare peste granita cu minor ContSters100701 ContSters100701 Buna ziua. Voi calatori cu un minor in varsta de 14 ani peste granita, intr o tara membra UE. Am acordul celuilalt parinte. Intrebarea mea este, daca ... (vezi toată discuția)
Ma pot deplasa in ungaria cu buletinul expirat? mentionez ca ... Joethereman Joethereman Ma pot deplasa in ungaria cu buletinul expirat? Mentionez ca sunt programat pentru reînnoire. De asemenea, pot veni înapoi? În weekendul următor ... (vezi toată discuția)
Titlu de calatorie emis de ambasada romana Eire Eire imbarcare refuzata datorita titlului de calatorie emis de ambasa considerat invalid.La un moment dat,avind pasaportul expirat am solicitat si primit de la ... (vezi toată discuția)