Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... valabilitate carte indentitate si iesirea din tara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

valabilitate carte indentitate si iesirea din tara

Am o nelamurire..trebuie sa plec din tara iar buletinul mi se expira in 2 luni. Am citit pe un forum ca
Orice act cu care treci granita, indiferent ca este pasaport sau CI, trebuie sa fie valabil inca 6 lui de la data iesirii din tara
..mai este valabila aceasta "lege"? Multumesc
Multumesc mult. Sa inteleg ca nu e valabila acea lege de mai sus
Dupa cum ati observat, nu este nicio lege mai sus :)
E valabil raspunsul lui gi_jane2.
Perfect, va multumesc inca o data =D>