Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cerere de chemare in judecata - efecte juridice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cerere de chemare in judecata - efecte juridice

numiti efectele care le produce cererea de chemare in judecata
fetitza-ku-okii-kaprui, utilizator
Ne testezi sau ce faci? Vreun referat si nu ai idee? Oare cuvintele "va rog" si "multumesc" nu intra in vocabularul studentilor actuali?
cer scuze insa dak nu doriti sa ma ajutati nu e necesar sa faceti observatii...va asigur k in vocabularul studentilor exista asha cuvinte....
fetitza-ku-okii-kaprui a scris:

cer scuze insa dak nu doriti sa ma ajutati nu e necesar sa faceti observatii...va asigur k in vocabularul studentilor exista asha cuvinte....

Mai nou observ ca studentii au inceput sa faca modificari ale grafiei si ortografiei limbii romane!!X-( #-o
leuca_luminita a scris:

fetitza-ku-okii-kaprui a scris:

cer scuze insa dak nu doriti sa ma ajutati nu e necesar sa faceti observatii...va asigur k in vocabularul studentilor exista asha cuvinte....

Mai nou observ ca studentii au inceput sa faca modificari ale grafiei si ortografiei limbii romane!!X-( #-o

Interventie moderator

Va rog sa renuntati la editarea tip SMS a postarilor ( exemple: dak, k, asha, etc.).
Va multumesc.
Efectele juridice pe care le produce pe planul dreptului procesual sau pe cel al dreptului substantial? :D

Puteti studia orice manual de drept civil (procedura civila) - sau tratat - pentru ca e destul de mult de scris...
trope_doi, utilizator