Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... DECLARATIA 200
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

DECLARATIA 200

Buna ziua!
In cursul anului 2011 am realizat venituri suplimentare celor din salariu, in baza unui contract pe care l-am incheiat undeva prin noiembrie - decembrie. Avand in vedere ca este vorba de niste servicii ocazionale si a fost incheiat asa tarziu, veniturile cu pricina sunt de cca. 60 ron :D.
Trebuie sa completez declaratia 200, indiferent de suma banuiesc, asa-i? Si, in cazul asta, trebuie sa am si o adeveinta de la firma cu care am incheiat contractul? Pana la ce data se depune declaratia?
Ms frumos pt raspunsuri. :)
1.Daca firma v-a retinut 16% nu trebuie sa depuneti nimic.
2.Daca firma v-a retinut 10% trebuie depusa D200 pina in data de 25.05 si sa platiti diferenta intre 10 si 16% in urma deciziei de impunere care o sa vina de la fisc.