Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ORE NOAPTEA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ORE NOAPTEA

Cate de ore noaptea se poate lucra legal intr-o luna?
nr. zile lucratoare x 8
+ eventuale ore suplimentare

Programul de noapte este considerat intre orele 22:00 si 06:00.
Noaptea se poate lucra maxim 8 ore/zi ... inmultiti cu numarul de zile lucratoare si va da numarul maxim de re care se pot lucra noaptea in luna respectiva.