avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 658 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Grad de rudenie/afinitate?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Grad de rudenie/afinitate?

Mama si tatal unui copil, necasatoriti/divortati se afla intr-un grad de rudenie? exista o situatie de conflict de interese in acest caz?
Cel mai recent răspuns: george_puchiu , utilizator 10:51, 13 Martie 2012
rudenia dintre soți presupune căsătoria acestora, deci, prin divorț, rudenia încetează între ei chiar dacă există vreun copil la mijloc, deci nu se pune problema conflictului de interese între foștii soți sau între părinții necăsătoriți ai unui copil. aceasta dacă între părinți nu au existat raporturi comerciale sau de muncă în ultimii 5 ani
Ultima modificare: Marți, 13 Martie 2012
george_puchiu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! as avea rugamintea de a ma lamuri asupra urmatorului ... Tudor2008 Tudor2008 Buna seara! As avea rugamintea de a ma lamuri asupra urmatorului aspect privind obtinerea bursei sociale pt minorul meu, in baza Legii familiei monoparentale ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti, care sunt actele suficiente ... insresuma insresuma Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, care sunt actele suficiente prin care, se poate demonstra gradul de rudenie dintre mama si fiica ei necasatorita daca, mama ... (vezi toată discuția)
Infiere / adoptie propriul copil? CVioreanu CVioreanu Va supun atentiei urmatoarea situatie: In anul 2010 am divortat . Pe parcursul casatoriei noastre, acesta a avut o relatie extraconjugala cu fosta cumnata , ... (vezi toată discuția)