Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Grad de rudenie/afinitate?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Grad de rudenie/afinitate?

Mama si tatal unui copil, necasatoriti/divortati se afla intr-un grad de rudenie? exista o situatie de conflict de interese in acest caz?
rudenia dintre soți presupune căsătoria acestora, deci, prin divorț, rudenia încetează între ei chiar dacă există vreun copil la mijloc, deci nu se pune problema conflictului de interese între foștii soți sau între părinții necăsătoriți ai unui copil. aceasta dacă între părinți nu au existat raporturi comerciale sau de muncă în ultimii 5 ani
george_puchiu, utilizator