Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Intrebare legata de coduri CAEN. Forex
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Intrebare legata de coduri CAEN. Forex

Buna Ziua,

as avea o intrebare. As dori sa inregistrez o firma, care as avea ca si activitate introducting brokerajul pt. mai multe firme de[EDITAT].
Care ar fii codul CAEN, care ref.la aceasta activitate?

O alta intrebare. Ar avea si o sectiune, de webshop dar numai pe baza de intermedieri carti de brokeraj. pe baza de amazon. codul caen pt aceasta activitate?

Va multimesc anticipat pt. raspunsul dvs. o zii buna in continuare!
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Pentru introducing brokers :
661 Activitati auxiliare intermedierilor financiare, cu exceptia activitatilor de asigurari si fonduri de pensii
6611 Administrarea pietelor financiare
6612 Activitati de intermediere a tranzactiilor financiare
6619 Activitati auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activitati de asigurari si fonduri de pensii

iar pentru webshop amazon :

Cod caen - 479 Comert cu amanuntul care nu se efectueaza prin magazine, standuri, chioscuri si piete
4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet