Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN pentru SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN pentru SRL

Buna tuturor, va rog sa ma lamuriti si pe mine, in cazul unei SRL care din codurile CAEN le pot folosi in activitati de intermediere comerciala sau pe baza unui contract de energy broker sau pe baza de contract de comision(pe baza de comision, percentuala) :

661 Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, cu excepţia activităţilor de asigurări şi fonduri de pensii
6611 Administrarea pieţelor financiare 6711 6611
6612 Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare 6712*
6713* 6612
6619 Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activităţi de asigurări şi fonduri de pensii 6713* 6619

Va multumesc anticipat!
De ce nu intrebati consilierul juridic de la Registrul Comertului unde veti depune actele? Cel mai bine este sa faceti un drum la ORC cu actele pe care le aveti .... Cu stima
Aveti nevoie de codul 6622- Activitati ale agentilor si brokerilor de asigurari.