Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Demers pentru modificarea cuantumului cotizatiei ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Demers pentru modificarea cuantumului cotizatiei membrilor unui ONG

Buna ziua,

Ma intereseaza care este demersul legal pentru a modifica cuantumul cotizatiei platite de catre membrii unui ONG.

Multumesc
Cititi Statutul Asociatiei, acolo ar trebui sa scrie cine stabileste cuantumul contributiei. In general cotizatia este stabilita de Adunarea Generala dar vedeti ce scrie in statut.