Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs admis
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs admis

buna ziua, am avut un recurs la curtea de apel pe litigii de munca unde se admite recursul,se caseaza sentinta cu trimitere pentru rejudecare la instanta de fond.Intreb ,hotararea care se va pronunta in instanta de fond mai poate fi atacata cu recurs , daca intimata poate veni cu alte probe sau poate depune probe daca in apel nua depus?Multumesc.
Hotararea data in fond dupa casarea cu rejudecare se poate ataca cu recurs.
De asemenea in rejudecarea cauzei in fond se pot administra si alte probe.
Da, hotararea instantei de fond poate fi atacata cu recurs dupa rejudecare..... In caz de casare, hotararile instantei de recurs asupra problemelor de drept dezlegate, precum si asupra necesitatii administrarii unor probe sunt obligatorii pentru judecatorii fondului