Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... se poate incheia un astfel de contract?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

se poate incheia un astfel de contract?

Buna ziua. Poate fi incheiat un contract de comodat intre o societate comerciala si o persoana fizica, prin care persoana fizica ii inchiriaza o casa societatii, cu conditia ca aceasta sa asigure intretinerea acesteia si sa plateasca utilitatile, dar nu plateste chirie? Ar trebui inregistrat la finante in acest caz? Mentionez ca nu se va infiinta punct de lucru in imobil, acesta urmand a fi folosit cu scopul de a caza delegatii ce vin la societatea comerciala.
Multumesc.
Buna ziua,
Din ce cunosc, se poate incheia un astfel de contract cu valoare 0, trebuie inregistrat, insa stiu ca ar fi ceva probleme cu privire la deducerea cheltuielilor daca nu il declarati si inregistrazati ca un punct de lucru, depozit, etc.
~ Conținut șters la cerere ~