Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Despre cheltuieli deductibile PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Despre cheltuieli deductibile PFA

as dori daca se poate sa mi spuneti daca suma datorata statului ca si contributie la sanatate poate fi trecuta la cheltuieli deductibile . Multumesc
Da, este o cheltuiala deductibila.
as putea sa trec suma platita ptr sanatate pe declaratia 200 la cheltuieli deductibile daca nu am registru de incasari si plati ?
Numai pe baza sumelor inscrise in RJIP se completeaza declaratia 200.

www.avocatnet.ro/content/art...
buna seara , as avea o intrebare , daca se poate sa mi spuneti daca este necesar sa obtin un nou certificat constatator , sunt pfa cu obiect de de activitate cod CAEN 8291 , am colaborat cu un ifn si am incetat colaborarea cu ei insa vreau sa incep colaborarea cu un alt ifn care mia cerut sa obtin un nou certificat constatator. Credeti ca este necesar ? in princpiu au acelasi obiect de activitate .. Multumesc