Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 010 pentru conventi civile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 010 pentru conventi civile

O societate fara angajati care are incheiata o conventie civila cu o persoana fizica in luna martie, pentru 2 zile, trebuie sa depuna declaratia 010 ? Daca da, se bifeaza doar CAS si somajul sau si impozitul pe venitul din salarii, desi impozitul declarat in 112 este cel pe veniturile rezultate din activitati profesionale desfasurate in baza conventiilor civile?

Multumesc anticipat.
1.In acest caz nu se depune D010.
2.Se declara impozit pe venituri obtinute din conventiile civile, 10.5% pensie angajat si 0.5% somaj angajat