Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata impozit pe cladire /teren
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata impozit pe cladire /teren

Este posibil ca pe instiintarea de plata de la primarie sa figureze o suma de plata iar cand am fost la primarie sa trebuiasca sa platesc aproape dublu sumei din instiintare ,Este vorba de o casa construita din anii 1960 in suprafata de 70 mp fara canalizare si apa curenta cu 2000 mp de teren intravilan si o gradina incadrata ca teren agricol intravilan ,de 1400 mp, casa se afla in comuna din jud. Cluj in zona defavorizata .De unde as putea obtine informatii privind modalitatea de calcul al impozitului pe cladiri si teren, concret ca si zona in afara de informatiile primariei? Va multumesc anticipat pentru raspuns
Avand in vedere ca informatiile la care faceti referire sunt de utilitate publica ,se impune sa solicitati oficial autoritatii locale comunicarea acestora