Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plangere impotriva suspendarii permisului de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plangere impotriva suspendarii permisului de conducere

Mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru 30 de zile, dar am depus la judecatoria sectorului 1 o plangere impotriva procesului-verbal. Prin urmare mi-am recuperat permisul de la politie. Astazi judecatorul s-a pronuntat ca respinge irevocabil plangerea ca neintemeiata. Imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac in continuare, care sunt pasii de urmat, si in ce interval de timp trebuie sa predau permisul?

Domiciliul il am in Urziceni, insa permisul a fost retinut initial de catre brigada rutiera din Bucuresti. Il pot preda tot la dansii pentru cele 30 de zile?

Multumesc.
il predati la politia bucuresti (Udriste) in termen de 15 zile de la data pronuntarii sentintei