Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA pentru medici
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA pentru medici

Un medic vrea sa devina PFA. Va plati CAS, CASS, SOMAJ? Trebuie sa depuna declaratia 220 la finante?
si CAS se plateste la PFA, minim 232 lei / luna daca se realizeaza mai mult de 8468 lei pe an venit brut.