Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general NOMENCLATOR ARHIVA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

NOMENCLATOR ARHIVA

Biletele de transport persoane cat timp trebuiesc pastrate in arhiva?
Va multumesc
Cred ca sunt incidente dispozitiile art.51 din Normele Metodologice de întocmire si utilizare a documentelor financiar-contabile care prevad ".... termenul de pastrare a registrelor si a documentelor justificative si contabile este de 10 ani cu incepere de la data incheierii exercitiului financiar in cursul caruia au fost intocmite."