Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitanta emisa fara data, dupa peste 42 de zile de la ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitanta emisa fara data, dupa peste 42 de zile de la primirea mandatului- plata intretinere

Chitanta emisa fara data, dupa peste 42 de zile de la primirea mandatului.
Data platii conform recipisa- 08.02.2012, data primirii chitantei in usa - 24.03.2012; data inscrisa pe chitanta- "MARTIE 2012"- data taiata cu o linie oblica. Numarul chitantei- 5, dupa chitanta lunii anterioare, 17.
nu inteleg care este intrebarea...:rolleyes:
Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat
Reveniti cu precizari la obiect despre ce chitanta discutati
In discutie este chitanta emisa de asociatia de proprietari drept justificare pentru dovada achitarii obligatiilor lunare de intretinere?
Ati expediat prin posta cu mandat de confirmare asociatiei de proprietari c/v intretinere in 08.02.2012 si vi s-a comunicat la usa chitanta justificativa la data de 24.03.2012?
Daca in discutie este chitanta emisa de asociatia de proprietari nu are relevanta numarul de chitanta aferent lunii anterioare