Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... LAMURIRI BILANT 2011
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

LAMURIRI BILANT 2011

In cazul in care doresc sa transmit bilantul la 31 dec.2011 in format electronic on-line semneaza PDF-ul (bilantul)contabilul sef care are semnatura electronica dar presedintele ONG cum semneaza bilantul ?Trebuie listat bilantul si semnat de ambele parti(presedinte si contabil sef) apoi scanat si arhivat zip?Sau este suficient sa-i scriem numele acolo si sa fie semnat doar de cel care detine semnatura electronica? Va multumesc.
Formularul listat il semneaza ambii, atat presedintele ONG-ului, cat si contabilul sef.
Da corect,bilantul se listeaza si se semneaza de presedinte si contabilul sef apoi se depunde impreuna cu anexele la ghiseul finantelor.Dar ma refeream la cel pe care il transmit online?
Si pe cel care se transmite online, la acela m-am referit si eu.