Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspendare pentru furt?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspendare pentru furt?

Buna ziua,as dori si eu sa stiu daca unei persoane acuzate de furt sau complicitate la furt si luare de mita i se poate da o sentinta cu suspendare?
Recursul i-a fost respins
In acest caz sunt anchetate 20 de persoane.
Am inteles ca se poate obtine o eliberare sub control judiciar,in ce conditii este posibil?
banuiesc ca au interceptari telefonice si posibil si parti vatamate.
e complicata situatia si depinde doar ce probe sunt impotriva.
sa nu va ganditi ca au actionat la prima reclamatie.
mi-e greu sa cred ca nu si-au facut temele cei ce au luat hotararea de a actiona in acel moment(ma refer la arestari).