avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Suspendare pentru furt?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Suspendare pentru furt?

Buna ziua,as dori si eu sa stiu daca unei persoane acuzate de furt sau complicitate la furt si luare de mita i se poate da o sentinta cu suspendare?
Recursul i-a fost respins
In acest caz sunt anchetate 20 de persoane.
Am inteles ca se poate obtine o eliberare sub control judiciar,in ce conditii este posibil?
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 21:34, 31 Martie 2012
banuiesc ca au interceptari telefonice si posibil si parti vatamate.
e complicata situatia si depinde doar ce probe sunt impotriva.
sa nu va ganditi ca au actionat la prima reclamatie.
mi-e greu sa cred ca nu si-au facut temele cei ce au luat hotararea de a actiona in acel moment(ma refer la arestari).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Complicitatea la furtul calificat ContSters291111 ContSters291111 Ce sanse are o persoana acuzata de complicitate la furtul calificat, care este intr\'un grup infractional ,sa fie eliberata dupa ce a fost arestata preventiv ... (vezi toată discuția)
Trafic de minori honey_mihu honey_mihu Buna ziua,sotul meu este acuzat de trafic de minori ca si intermediar adica el prelua \"fetele \" de la \"peste\" si le distribuia clientilor.Probele constand ... (vezi toată discuția)
Motive retinere pentru inselaciune? burgcrist burgcrist buna seara, imi puteti spune va rog frumos daca un acuzat, fara antecedente penale, care nu prezinta pericol social, a recunoscut fapta, a colaborat cu ... (vezi toată discuția)