Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... bacalaureat
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

bacalaureat

examenul de admitere la facultate se aplica si pentru cei care sunt acum in clasa a XII-a?
Nu inteleg ce doriti sa aflati din modul in care formulati intrebarea. Examenul de admitere in facultate se aplica oricarei persoane care, la data sustinerii lui (sau a concursului de dosare) are examenul de bacalaureat promovat. Reveniti cu precizari?
Daca va referiti la noile reguli de inscriere la facultate a absolventilor de liceu care au obtinut diploma de bacalaureat si care prevad ca nu vor mai fi luate in calcul mediile din liceu, puteti citi mai multe informatii aici: [ link extern ]
L.C.