avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ASIGURARE REMORCÃ
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ASIGURARE REMORCÃ

ESTE OBLIGATORIE ASIGURAREA UNEI REMORCI NEÎNMATRICULATE?
ÎN CAZ AFIRMATIV INDICAȚI BAZA LEGALÃ.
MULȚUMESC ANTICIPAT!
Cel mai recent răspuns: ContSters174925 , utilizator 21:32, 29 Martie 2012
Conform Ord.14/2011 emis de CSA, au obligativitatea incheierii politei RCA persoanele fizice si juridice care detin autovehicule(inclusiv remorci si semiremorci) inmatriculate/supuse inmatricularii sau inregistrate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stabilirea despagubirii pentru cuplul tractor-remorca/semiremorca JustSeche JustSeche Buna ziua, Ordinul CSA Nr. 14/2011 privind asigurarea obligatorie RCA, prevede ca: Art. 51. — (1) Asigurarea obligatorie de raspundere civila pentru ... (vezi toată discuția)
Legislatie cu privire la rca miss_obsession miss_obsession Buna ziua, in primul rand vreau sa va multumesc pentru activitatea d-voastra de pe forum, este foarte binevenita. Am tot citit pe acest forum si pe altele ... (vezi toată discuția)
Accident rutier rouasa rouasa Buna seara! Am fost lovita de un autoturism si am dubla fractura de glezna, am fost operata, iar in spital am fost vizitata de politistii de la politia ... (vezi toată discuția)