Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ASIGURARE REMORCÃ
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ASIGURARE REMORCÃ

ESTE OBLIGATORIE ASIGURAREA UNEI REMORCI NEÎNMATRICULATE?
ÎN CAZ AFIRMATIV INDICAȚI BAZA LEGALÃ.
MULȚUMESC ANTICIPAT!
Conform Ord.14/2011 emis de CSA, au obligativitatea incheierii politei RCA persoanele fizice si juridice care detin autovehicule(inclusiv remorci si semiremorci) inmatriculate/supuse inmatricularii sau inregistrate.