Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod COR

Ce studii sau calificare trebuie sa aiba o persoana ca sa o pot incadra ca sofer pe un buldoexcavator? Si care este codul COR ?
Va multumesc.
8332 Soferi de autocamioane si masini de mare tonaj
Soferii de autocamioane si masini de mare tonaj conduc autovehicule grele pentru a transporta marfuri, solutii lichide si materiale grele pe distante scurte sau lungi.
833201 sofer autocamion/masina de mare tonaj
833202 sofer transport valori bancare
833203 lucrator operativ pentru autocontainere
833204 conducator autospeciala
833205 camionagiu

8111 Mineri si lucratori in cariera
Minerii si lucratorii in cariera actioneaza instalatiile, masinile si instrumentele manual pentru a extrage piatra, minereuri si depozite nemetalice din minele si carierele subterane si de suprafata.
811101 miner in subteran
811102 miner la suprafata
811103 miner in subteran pentru constructii
811104 masinist pentru utilaje specifice la extractie si executia tunelurilor
811105 semnalist-cuplator
811106 excavatorist pentru excavatoare cu rotor de mare capacitate
811107 trolist
Cod cor probabil
811106 EXCAVATORIST PENTRU EXCAVATOARE CU ROTOR DE MARE CAPACITATE
Gasiti la Grupa 81 mai multe categorii, functie de specificul firmei dvs.
Exista cursuri speciale pentru aceasta meserie, cursuri CNFPA
Cititi competentele pentru excavatorist
[ link extern ]
Codul 811106 se refera la excavatoristi pe utilajele din mine sau cariere. Pentru lucrator pe buldoexcavator va recomand folosirea codului 834201 MASINIST PE MASINI PENTRU TERASAMENTE.