Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pensie anticipata partiala-munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pensie anticipata partiala-munca

buna ziua, un pensionar cu pensie anticipata partiala poate lucra/colabora cu o firma fara sa i se suspende pensia? am vazut ca raspunsurile sunt si pro, si contra, insa ma interesa o opinie avizata..multumesc!
Parerea mea este ca este o interpretare corecta a textului de lege data acestui articol ... s-a plecat de la premisa situatiilor in care asigurarea este obligatorie ..
deci sa inteleg ca se pot cumula..:) multumesc