Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot sa infiintez un SRL cu sediul si pc de lucru la ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot sa infiintez un SRL cu sediul si pc de lucru la aceiasi adresa?

Pot sa infiintez un SRL la care sa am sediul social si pc de lucru la aceiasi adresa?
De ce si punct de lucru? Poate fi sediu social cu activitatile din actul constitutiv.
da, asa este. vreau doar sa stiu daca e posibil, daca legea imi permite.
Daca indepliniti conditiile de functionare nu-i nici o piedica. Doar ca nu am mai gasit niciodata punctul de lucru in actul constitutiv ( si fac registru de vreo 6-7 ani). In alta ordine de idei la radierea punctului de lucru ( daca e trecut in constitutiv) costurile ar fi mai ridicate la registru pentru ca va trebui sa depuneti constitutivul actulizat si trebuie sa platiti notificarea din MO.
Nu se poate pentru ca punctul de lucru presupune o locatie diferita de sediul social si unde se desfasoare activitatile economice pentru care a fost constituita societatea.