Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de recurs sau cerere reconventionala?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de recurs sau cerere reconventionala?

Buna ziua,

Am o nelamurire referitoare la un proves civil cu C.G.M.B- Administratia Fondului Imobiliar in calitate de intimat-reclamant pentru recurs reziliere contract evacuare.
Pe citatie scrie asa: " Se va timbra cu TT cu 14.5 LEI+TJ cu 0.3 LEi pe cererea principala; TT cu 558 LEI+TJ cu 5 LEI pe CEREREA RECONVENTIONALA."
In cazul asta eu fac cerere de recurs sau cerere reconventionala asa cum scrie pe citatie? Multumesc anticipat!
Pai deja ati facut cererea reconventionala, de asta vi s-a pus in vedere sa o timbrati.
Avocat Alexandru Gheorghe, Avocat
Bun si in cazul asta trebuie sa fac decat cererea de recurs?