avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de recurs sau cerere reconventionala?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de recurs sau cerere reconventionala?


Buna ziua,

Am o nelamurire referitoare la un proves civil cu C.G.M.B- Administratia Fondului Imobiliar in calitate de intimat-reclamant pentru recurs reziliere contract evacuare.
Pe citatie scrie asa: " Se va timbra cu TT cu 14.5 LEI+TJ cu 0.3 LEi pe cererea principala; TT cu 558 LEI+TJ cu 5 LEI pe CEREREA RECONVENTIONALA."
In cazul asta eu fac cerere de recurs sau cerere reconventionala asa cum scrie pe citatie? Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: st3lu07 , utilizator 19:25, 2 Aprilie 2012
Pai deja ati facut cererea reconventionala, de asta vi s-a pus in vedere sa o timbrati.
Ultima modificare: Luni, 2 Aprilie 2012
Avocat Alexandru Gheorghe, Avocat
Bun si in cazul asta trebuie sa fac decat cererea de recurs?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune anulata cu taxa de timbru si timbru judiciar platite ellydr ellydr am introdus o cerere de chemare in judecata - pretentii. Am primit citatia si mi s-a pus in vedere sa platesc pana la 15 martie taxa de timbru si timbru ... (vezi toată discuția)
Cerere reconventionala marijuan marijuan buna ziua sotia mea a intentat actiune destabilire a domiciliului minorului in alt oras, precum si plata pensiei alimentare. am inaintat cerere ... (vezi toată discuția)
Taxa judiciara cerere reconvenþionale nicolaebatlan nicolaebatlan imi poate spune cineva ce valoare are taxa judiciara cerere reconvenţionale si unde se plateste in Buc. (vezi toată discuția)