avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Stabilirea salariului unui functionar public ca urmare ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Stabilirea salariului unui functionar public ca urmare a promovarii in grad profesional

Am avut un examen de promovare de functionar public din consilier grad profesional asistent in grd profesional principal
Cum stabilesc noul salariu ?
Ord 6/2007 functiile publice aveau si trepte de salarizare ,ex
consilier principal tr 3 un salariu de 830 lei
principal tr 2 un salariu de 894 lei
principal tr 1 1008 lei
De la care salariu pronesc de la cel prevazut la tr 3 830X vechimea care se include in baza -25% reducerea x15% marirea de care am beneficiat in 2011 = noul salariu sau cum sa fac dacaca ati avut un caz asemanator
Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: livache12 , utilizator 15:48, 3 Aprilie 2012
Aura2012 a scris:

ex
consilier principal tr 3 un salariu de 830 lei

............ pronesc de la cel prevazut la tr 3 830X vechimea care se include in baza -25% reducerea x15% marirea de care am beneficiat in 2011 = noul salariu


Da de la cel prevazut la tr 3 cons principal !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare in grad Flori14 Flori14 Buna ziua, Sunt un functionar public cu o vechime in munca de 26 ani (17 ani in administratia finantelor publice si de 4 ani in adminstratie locala),mentionez ... (vezi toată discuția)
Promovarea functionarilor publici jigan56 jigan56 Va rog sa ma ajutati cu un raspuns privind promovarea functionarilor publici avand functie de executie, posibila in anul 2012, aferenta urmatoarelor ... (vezi toată discuția)
Incadrare la promovare functionari publici lenareg lenareg Buna seara, Va rog frumos ma poate ajuta cineva cu o dilema privind incadrare functionar public din studii medii in studii superioare caz concret: - ... (vezi toată discuția)