Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Stabilirea salariului unui functionar public ca urmare ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Stabilirea salariului unui functionar public ca urmare a promovarii in grad profesional

Am avut un examen de promovare de functionar public din consilier grad profesional asistent in grd profesional principal
Cum stabilesc noul salariu ?
Ord 6/2007 functiile publice aveau si trepte de salarizare ,ex
consilier principal tr 3 un salariu de 830 lei
principal tr 2 un salariu de 894 lei
principal tr 1 1008 lei
De la care salariu pronesc de la cel prevazut la tr 3 830X vechimea care se include in baza -25% reducerea x15% marirea de care am beneficiat in 2011 = noul salariu sau cum sa fac dacaca ati avut un caz asemanator
Va multumesc anticipat
Aura2012 a scris:

ex
consilier principal tr 3 un salariu de 830 lei

............ pronesc de la cel prevazut la tr 3 830X vechimea care se include in baza -25% reducerea x15% marirea de care am beneficiat in 2011 = noul salariu

Da de la cel prevazut la tr 3 cons principal !