Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... calcularea caldurii in plus cum se scade
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

calcularea caldurii in plus cum se scade

Buna ziua
Fiecare locatar primeste in fiecare luna cate o hartie de la firma de calcul a caldurii si am descoperit ca mi-au calculat in plus caldura parti comune eu fiind debransata.Au recunoscut si mi-au spus ca nu se m-ai poate scade.Am intrebat de ce, prima data au dat din umeri apoi au gasit varianta ca au fost mai multe formule de calcul.Care sunt minciuni le este lene sa scada.
Din factura de lumina,gaze imediat se scade automat daca platesti mai mult.
Pute-ti sa ma lamuriti, toate aceste firme sunt in ROMANIA
Chiar daca sunteti deconectata de la caldura, dv. trebuie sa platiti caldura pentru spatii comune si tevile verticale care va trec prin casa, conform Ordinului 343/2010 al ANRSC.

Deci nu au ce sa va scada, daca vi s-a calculat la fel ca celorlalti vecini.
@ilierodica,
Ati deschis al treilea topic pe aceeasi tema.
De fiecare data ati postat, vi s-a rasuns, ati fost intrebata sa veniti cu amanunte dar nu ati mai revenit.
Intrati pe subiectele deja deschise si dialogati pentru a gasi solutia si nu mai deschideti noi topicuri pe aceeasi tema:
www.avocatnet.ro/content/for...