Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii D112 la ghiseu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

D112 la ghiseu

Buna ziua

Poate sa-mi dea cineva informatii referitor la D112, daca se mai poate depune la ghiseu sau numai electronic?

Multumesc
Incepand cu 1 ianuarie 2012, declaratia 112 se depune numai online. Fiscul amendezeaza din 2012 pe contribuabilii care mai depun declaratia unica la ghiseele ANAF. Persoanele fizice risca amenzi cuprinse intre 100 si 500 lei, iar persoanele juridice intre 1000 si 5000 lei.