Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... rambursare datorie din activitatea de agent de ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

rambursare datorie din activitatea de agent de asigurari de viata

Sunt disperata.Va rog mult sa ma ajutati.Am lucrat cu contract de colaborare la o companie de asigurari din februarie 2008 pina in martie 2010 cind am incheiat activitatea pe motiv crestere copil.In martie am semnat din nou contractul cu aceiasi companie iar la opt zile am fost anuntata ca am o datorie de 6000 lei proveniti din incetarea unor contracte de asigurare incheiate de mine.Precizez ca acest lucru s/a intimplat in perioada in care eu eram in concediu de crestere copil.Ce pot face sa nu ajung cu ei in instanta?Se poate anula cumva contractul de colaborare?VA MULTUMESC.:((
Din pacate asiguratorul cred ca are dreptate.Posibil ca dvs. sa fi primit un comision la prima de asigurare subsrisa si nu la cea incasata efectiv.In momentul in care nu s-a mai platit polita, datorati comisionul ratelor neachitate.Analizati cu atentie contractul pe care il aveti incheiat cu asiguratorul.