Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general obligatiile colectorilor-reciclatorilor de deseuri de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

obligatiile colectorilor-reciclatorilor de deseuri de ambalaje

buna,
desi am citit mai multe legi, in loc sa ma lamuresc sunt intr-o ceata totala #-o.
stie cineva:
* care sunt obligatiile colectorilor/reciclatorilor de desuri de ambalaje in privinta evidentei gestiunii deseurilor colectate( se transmite sau nu la APM,se transmite lunar sau anual si daca da care anexa).
* pentru ce tip de deseu( din grupa 15) se face stopaj la sursa, pentru carton stiu sigur ca nu se face stopaj la sursa...dar pentru restul....????
multumesc,
Va recomand legea 211/2011, sunt mult mai multe obligatii, decat cele enumerate aici. Raportarile se transmit lunar, atentie la autorizatia de mediu, posibil ca acolo sa regasiti si alte obligatii (analize aer, apa).