Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... doresc sa raman contorizat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

doresc sa raman contorizat

As dori sa stiu daca pot sa raman contorizat cu repartitoare de caldura, in contextul in care majoritatea propietarilor au optat pentru scoaterea lor?
Se poate face un contract individual, avand in vedere ca se va renunta la contractul care este facut pe asociatia de propietari?
Va multumesc pentru raspunsurile dv.
In cazul in care ma voi supune "majoritatii" , calculul pentru repartizarea caldurii se va face de catre administrator? Este legal? Nu trebuie sa fie facut de catre o persoana autorizata?
In cazul in care asociatia renunta la contractul cu firma de calcul, caldura se va calcula de catre administrator pe baza cotei-parti indivize, adica pe suprafata, asa cum tot el calculeaza si celelalte cheltuieli. Este legal!
elga50, moderator
M-am interesat si toate apartamentele sunt egale de 3 camere si au 86 m2 nu cum mi-a spus colegul 79.

Toate Apartamentele sunt egale.