Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... consilieri nevalidati?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

consilieri nevalidati?

În temeiul disp.art. 1081 al.1 pct. 2 lit.f Cod proc.civ. aplică Preşedintelui Consiliului Local al Comunei Cernica o amendă judiciară de 5oo lei pentru necomunicarea relaţiilor solicitate. Cu drept de reexaminare în privinţa amenzii judiciare în termen de 15 zile de la comunicare. Se va reveni cu adresă către Consiliul Local al Comunei Cernica, cu solicitarea de a se comunica la dosarul cauzei hotărârile prin care au fost invalidaţi consilierii locali membri ai PSD, sub sancţiunea aplicării unei noi amenzi judiciare în cuantum de 500 lei pentru Preşedintele Consiliului Local al Comunei Cernica. Se comunică încheierea către Preşedintele Consiliului Local al Comunei Cernica. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 04.11.2008, C7CA, ora 08:30, sala 221, pentru când se va cita pârâta. Dupa cate stiu eu nu exista o hotarare de invalidare. Comisia de validare propune validarea lor in plen dar nu trece la vot. sau consilieri parasesc sala, de unde hot de invalidare. va multumesc
Dar care este hotararea de validare a lor? Pentru ca din spusele dvs, la vot nu au fost validati sau nu a fost intrunit cvorumul pentru votare.
Din aspectul - nu trece la vot -, reiese ca acele persoane au fost invalidate de catre plenul Consiliului prin votare.