Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum aflu cine e proprietar al unei case ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum aflu cine e proprietar al unei case ?

Buna seara.am o intrebare;prin ce metode pot afla daca apart. tatalui meu este inca pe numele lui el nestiind exact acest lucru.nu isi aduce aminte daca a semnat ceva.am unele banuieli ca este pe numele unei nepoate,dar nici aceasta nu vrea sa spuna si nici sa arate vreun document.va multumesc:)
Daca e inscris la Cartea Funciara, mergeti acolo si faceti o cerere pentru extras de informare asupra imobilului. Costa 30 de lei
Adresati-va Oficiului de Cadastru si Publicitate Imobiliara prin care solicitati sa va comunice care este regimul juridic al acelui imobil.