avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drept la calificare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drept la calificare

Buna ziua,
am si eu urmatoarea intrebare:eu sunt pensionat pe caz de boala cu grad accentuat(in actul de la comisie scrie fara nici o munca).
Pot face un curs de calificare ca maseur (fara sa muncesc, doar sa ma calific pentru viitor, tinand cont ca am doar 38 de ani sper ca voi putea munci din nou ) atestat de ministerul educatiei si ministerul muncii, fara sa incalc decizia medicului care m-a pensionat si sa fiu sanctionat ? sau acea decizie de pensionare nu imi da dreptul nici la cursuri de calificare?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: nicolae242 , utilizator 12:59, 21 Aprilie 2012
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trecere din gradul 2 de handicap in gradul 1 adda22 adda22 Buna ziua, Doresc sa va intreb ce se poate face ca mama mea sa treaca in gardul I de handicap ea avand gradul II accentuat grav pe astm cortico ... (vezi toată discuția)
Concediu medical - pensie de invaliditate Punk_Kitty Punk_Kitty Buna ziua, Ma numesc Mihaela si as vrea sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare : In ultimul an calendaristic am acumulat un numar de 67 de zile de ... (vezi toată discuția)