Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Posibile cheltuieli deductibile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Posibile cheltuieli deductibile

Apelez la experienta Dvs. pentru un sfat: ce alte cheltuieli deductibile as putea inregistra pentru o firma care are in obiectul de activitate comert cu amanuntul prin internet si activitati de consultanta in afaceri si management, in afara de utilitati, hosting site, ambalaje, salarii si cele cu marfurile, evident. M-ar interesa niste chichite contabilicesti.

Multumesc anticipat!
Sunt cheltuieli deductibile din punct de vedere fiscal toate cheltuielile efectuate in scopul realizarii veniturilor.
Codul Fiscal: ART. 21 Cheltuieli

(1) Pentru determinarea profitului impozabil sunt considerate cheltuieli deductibile numai cheltuielile efectuate în scopul realizării de venituri impozabile, inclusiv cele reglementate prin acte normative în vigoare
multumesc! textul legii il cunosc si eu. vroiam un raspuns din practica celor care au astfel de obiect de activitate la firma.