avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Nevoie de ajutor, va rog: ce activitati as putea ...
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Nevoie de ajutor, va rog: ce activitati as putea desfasura cu niste copii?

Saptamana viitoare voi avea niste intalniri repetate cu vreo cativa zeci de copii bolnavi de la un anumit spital, v-as ruga daca puteti sa-mi dati anumite sfaturi ce jocuri/activitati as putea face cu ei. Ce jocuri pentru copii cunoasteti? gen acele jocuri ce le jucam noi cand eram mici in fata blocului, dar sa fie pentru copii intre 3 si 10 ani :):). Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: cassy , utilizator 20:38, 26 Mai 2012
„Nu te supăra frate”, „Monopoli”, etc
Plaja prea mare de varsta ca sa fie toti multumiti si sa inteleaga toti jocurile.
Cei mici...jucarii
Cei mari..jocuri de societate,de socializare
Spatiu restrans? Doar jucarii sau eventual ceva gen fazan (dar daca isi pierd interesul...)
Monopoli o sa-i plictiseasca pe cei de 10 ani dupa 20 minute...
Acum depinde si de copil in sine,unu e mai copilaros,altu mai inteligent,altu mai puturos...greu
Va scoateti cu un clown sau o persoana ce stie sa faca scamatorii,magie. Cu variantele astea doua..sigur o sa le captati atentia pe un termen mai lung si eventual cu ovatii de revenire:D
Ultima modificare: Vineri, 27 Aprilie 2012
suspectu, utilizator
stimate initiator al discutiei ....cum a fost experienta ? as fi recunoascatoare sa ne impartasiti si noua impresiile. multumesc anticipat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amintiri.... Magda Staicu Magda Staicu Daca sunteti de acord , va propun sa trecem aici acele amintiri din copilarie/ adolescenta/tinerete 1, tinerete 2 , tinerete 3.... care au un parfum deosebit ; ... (vezi toată discuția)
Concurs de catrene - fara premii !!! ContSters47264 ContSters47264 Buna. Impreuna cu colega Maran Corina , am pus la cale ,,organizarea" unui mic concurs de catrene. Va fi insa un concurs doar la modul ...abstract, ... (vezi toată discuția)
Copil de 3 ani speriat adixadi adixadi Buna seara, Sunt tatal unui baietel care azi a implinit 3 ani.L-am avut la mine in program de vizita. S-a jucat si s-a simtit foarte bine, a primit si ... (vezi toată discuția)