Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general amenajare spatiu societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

amenajare spatiu societate

Buna,
va rog sa ma ajutati intr-o problema legata de amenajarea sediului de firma (este intr-un apartament) am doar contractul de comodat facut la infiintarea firmei.Vreau sa cumpar ceva rigips si celelalte legate de punerea lui pe pereti ...precizez ca lucrarea vreau sa o fac eu ..deci nu cu o firma ..care ar fi inregistrarile corecte in contabilitate? Multumesc frumos !
Prima inregistrare ar fi 231-401, 401-5311(5121). La momentul terminarii investitiei se face un PV de receptie si apoi 212-231, 2812-212, 6811-2812 . Atentie fiind vorba de amortizare ea se face pe durata contractului de comodat.