avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Dezmembrare teren - a trecut un an de la intocmirea ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Dezmembrare teren - a trecut un an de la intocmirea documentatiei. Pot merge acum la notar?

Buna seara!
Am vrut sa dezmembrez un teren in doua parti. Topograful a facut documentatia si aveam la dispozitie un an, din cate am inteles, sa ma duc cu dosarul la un notar. Din pacate au intervenit mai multe probleme si am depasit 1 an . Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac. Multumesc

Alte discuții în legătură

Dezmembrare teren claudiu21tgv claudiu21tgv Buna seara. Dețin un teren de aprox 3000 mp căruia vreau sa.i fac cadastru. Am vb cu un cadastrist si mai am de adus un certificat fiscal apoi sa depună ... (vezi toată discuția)
Intabulare iuvri iuvri Buna ziua! Imi poate da si mie cineva niste informatii? Cum pot intabula terenul obtinut cu un titlu de proprietate obtinut in baza legii 247/2005? Unde ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, pot obține autorizația de construcție dacă vreau ... Florina112 Florina112 Bună ziua, pot obține autorizația de construcție dacă vreau să construiesc pe un teren care nu îmi aparține? Terenul a fost a străbunicii mele, ... (vezi toată discuția)