Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La ce notar pot merge?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La ce notar pot merge?

Pot sa fac un contract de vanzare-cumparare la un notar din alt judet dacat cel de domiciliu?Mai exact matusa mea are o casa in Botosani pentru care urmeaza sa ne faca acte.Ea locuieste in Constanta si nu poate veni in Botosani.Pot incheia actele acolo daca merg eu la ea?
Da. Trebuie sa luati un certificat fiscal de la Primaria unde se afla imobilul si va prezentati cu actele in original la un notar in Constanta. Notarul va solicita extrasul de carte funciara pentru autentificare si va trimite la intabulare contractul de vanzare cumparare pe care-l veti incheia.
elenas68, utilizator
Da, puteti merge la orice notar.
Multumesc pentru raspunsurile dumneavoastra!