Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate cumparare bunuri prin programul Prima casa
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

cumparare bunuri prin programul Prima casa

Buna seara
Vreau si eu sa cumpar o casa la tara dar pe care sa o platesc pe jumatate adica sa-i platesc fratelui meu partea lui iar a mamei sa imi revina mie dupa decesul acesteia cu uzufruct , intrebarea ar fi urmatoarea:
Daca iau bani din banca cu programul prima casa si las ca ipoteca casa cumparata pot sa girez cu aceasta casa .:)
Prin Prima casa nu ''vedeti'' banii - banca ii vireaza in contul vanzatorului.

Nu puteti gira cu acea locuinta pentru ca nu va fi a dvs. decat dupa ce ati achitat ultima rata - pana atunci este a bancii care va finanteaza (credit ipotecar).